Про Групу Дій з Відбудови України (URAG)

Група Дій з Відбудови України (Ukrainian Rebuilding Action group, коротко URAG) створена Міжнародним Відділом Американської Асоціації Планування при Комітеті Гуманітарного Планування. Завдання волонтерської організації URAG полягає в розробці та підтримці проектів і програм, які сприяють відбудові України через галузеве спілкування, розвитку потенціалу, обміну знаннями та співпраці українських та американських планувальників. 

Міжнародний Відділ Американської асоціації планування прагне допомогти Україні у її відновленні через співпрацю з американськими планувальниками, проектувальниками, дизайнерами, архітекторами, будівельниками, місто-будівельниками, урядовцями та членами громади. 

Вторгнення Росії в Україну у 2014 році та повномасштабна військова агресія у 2022 році мають катастрофічні наслідки для українських міст та гуманітарні і економічні наслідки для Європи і світу. Проте післявоєнна відбудова дає можливість зробити Україну більш сучасною та конкурентоспроможною. Запорукою світлого та міцного майбутнього України є добре спланована та проведена відбудова.

Початок

Робота групи URAG розпочалася із сесії «Мозковий Штурм Післявоєнної Відбудови України» під час Національної Конференції Американських Планувальників у березні 2022 року в Сан-Дієго (Каліфорнія). Сесія надихнула доповідачів створити команду планувальників для вивчення потенціалу надання допомоги Україні у післявоєнному плануванню та відбудові. Пізніше команда переросла в Групу Дій за Відбудови України (URAG). 

Наразі URAG складається з команди основних членів на чолі з Тімом Ван Еппом (Tim Van Epp) , FAICP, PP, та з понад 60 членів Американської Асоціації Планувальників, міжнародних планувальників, науковців, громадських діячів, та офіційних осіб, які висловили зацікавленість у підтримці групи.

План роботи

Національна конференція з планування APA, Сан-Дієго. 2 травня 2022 р

Основні члени

Тім Ван Епп, FAICP, PP (Голова), (США)

Світлана Бірюк, кандидат наук з міського планування (Україна)

Ліндсі Дітон, доктор наук, RA, AICP, PMP, LEED GA (США)

Олександр Довбня, економіст, планувальник (Україна)

Келлі Дзедзіч, AICP (США)

Натан Голдберг, AICP (США)

Натан Хатсон, доктор наук з міського планування (США)

Майкл Колбер, AICP (США)

Галина Корнієнко, доктор наук з міського та регіонального планування (США-Україна)

Ірен Навіс, AICP (США)

Гітта Пап, доктор наук з планування (США-Румунія) 

Крішна Шрівастава, AICP (США)

Стіфтел, Брюс, доктор наук з планування, FAICP (США)

Цзін Чжан, AICP, Голова Міжнародного Відділу Американської Асоціації Планувальників (США)